Kalendarium

Czwartek, 2018-08-16

Imieniny: Joachima, Nory

Statystyki

  • Odwiedziny: 237755
  • Do końca roku: 137 dni
  • Do wakacji: WAKACJE!!!
Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

 

 
 

Artykuły

Dobry start

2018-06-17

Zakończenie roku szkolnego

2018-06-28

Bezpieczne wakacje

2018-06-16

XVII Pieszy Rajd - Zlotu Dzieci i Młodzieży okolic Szczekocin

2018-06-12

W drogę…

W dniu 6 czerwca 2018r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XVII Pieszym Rajdzie Zlotu Dzieci i Młodzieży na Szlaku Kosynierów okolic Szczekocin.

W bieżącym roku rajd miał na celu m.in. uczczenie 100-nej Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę i rozbudzanie wartości patriotycznych.

O godzinie 9:00 uczestnicy Rajdu wyruszyli na trasę zaczynając spod budynku Szkoły Podstawowej im. Zbigniewa Kopra w Słupi przez Rawkę, Wywłę Kolonię, Kopiec Kosynierów-Kopiec Tadeusza Kościuszki w Chebdziu do Moskorzewa. Na mecie czekały na nich ciepłe kiełbaski i woda do picia. Zmęczeni chętnie  posilili się oglądając jednocześnie występy uczniów ze szkoły w Moskorzewie i szkoły w Słupi. Następnie wzięli udział w konkursie na piosenkę rajdową. Do szkoły w Obiechowie powrócili o godz.14:00, a opowieściom na temat rajdu nie było końca.

Czytaj więcej o: XVII Pieszy Rajd - Zlotu Dzieci i Młodzieży okolic Szczekocin

Wieczór Poezji Patriotycznej

2018-06-12

Nawiązując do 100-nej Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę oraz Gminnego Konkursu Plastycznego pt. „Polacy w Drodze do Niepodległości zorganizowanego przez Szkołę Podstawową im. Bohaterów Armii Krajowej w Obiechowie w dniu 04.06.2018 r. odbył się wieczór poezji patriotycznej pod hasłem „Miłość do Ojczyzny zapisana wierszem”.

Podczas wieczoru zebrani widzowie wysłuchali wiele „złotych myśli”, które zostały wypowiedziane przez naszych rodzimych złotoustych poetów. Patriotycznego charakteru wieczoru nadali występujący uczniowie z kl. V i VI oraz oprawa multimedialna. Uczniowie wprowadzili uczestników spotkania w klimat poezji patriotycznej poprzez recytację wierszy naszych wielkich poetów: Cypriana Kamila Norwida, Wisławy Szymborskiej, Juliusza Słowackiego i innych. Ich występ publiczność nagrodziła gromkimi brawami.

W drugiej części spotkania zostały wręczone nagrody laureatom konkursu plastycznego pt. „Polacy w Drodze do Niepodległości”. 

W uroczystości wzięli udział: Przewodnicząca Rady Gminy Słupia Gustawa Trawiństa, Skarbnik Gminy Iwona Janas, Ks. Proboszcz Czesław Kasprzyk, Dyrektor Szkoły w Obiechowie mgr Anna Wiekiera,  w-ce Dyrektor Niepublicznego Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego    w Węgrzynowie mgr Ewa Grabalska wraz z wychowankami, Grono Pedagogiczne,  Rada Rodziców i społeczność uczniowska szkoły.

Wieczór upłynął w podniosłej a zarazem serdecznej atmosferze.

Czytaj więcej o: Wieczór Poezji Patriotycznej