Kalendarium

Sobota, 2018-05-26

Imieniny: Eweliny, Jana

Statystyki

  • Odwiedziny: 228155
  • Do końca roku: 219 dni
  • Do wakacji: 27 dni
Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

 

 
 

Artykuły

ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY

2018-05-24

3 maja

2018-05-24

CAMPOSFERA

2018-05-20

W Szkole Podstawowej im. Bohaterów Armii Krajowej w Obiechowie gościliśmy wolontariuszy z Włoch, Hiszpanii i Turcji.

Dzięki współpracy z Fundacją Kreatywnej Przestrzeni i Rozwoju „Camposfera” w Klimontowie, po raz pierwszy gościliśmy wolontariuszy zza granicy.

14 maja 2018 roku Carlo Emilio Segala pochodzący z Włoch, Celal Kaya z Turcji, Matias Bas z Hiszpanii oraz Katarzyna Nowak, prowadzili anglojęzyczne zajęcia dla młodzieży. Podczas warsztatów wolontariusze przybliżyli kulturę, historię, tradycje i zwyczaje swoich krajów. Temat przewodnim był aspekt tolerancji międzynarodowej. 
Uczniowie szkoły podstawowej z zaciekawieniem oglądali przygotowane przez wolontariuszy prezentacje, a następnie zadawali pytania dotyczące życia codziennego w Hiszpanii, w Turcji i we Włoszech. Padały również pytania, co do wrażeń gości z ich pobytu w Polsce. Uczniowie poznali kilka podstawowych zwrotów w języku włoskim, tureckim i hiszpańskim.

Z wielkim zapałem uczniowie wzięli udział w grze językowej, dzięki której mogli doskonalić umiejętność posługiwania się językiem angielskim.

Młodzież z wielkim entuzjazmem i zainteresowaniem przyjęła wolontariuszy. Uczestnicy spotkania, byli pod wrażeniem niezwykłej otwartości, niesamowitego poczucia humoru oraz spontaniczności zaproszonych gości.

Na zakończenie zarówno wolontariusze, jak i uczniowie chętnie pozowali do wspólnych zdjęć w celu uwiecznienia tego niezwykłego spotkania zorganizowanego przez Panią Dyrektor Annę Wiekierę oraz nauczyciela języka angielskiego Kamila Hukowskiego. 

 

                                   Przygotował: Kamil Hukowski – nauczyciel języka angielskiego

Czytaj więcej o: CAMPOSFERA

Bezpieczne ferie - spotkanie z policjantem.

2018-03-01

EDUKACJA DLA BEZPIECZEŃSTWA

2018-02-18

   

                                                             

 

 

 

 

 

Czytaj więcej o: EDUKACJA DLA BEZPIECZEŃSTWA