Sobota, 2018-05-26

Imieniny: Eweliny, Jana

Sprawozdania z wycieczek w ramach projektu ,,Z kapitałem w świat"

SPRAWOZDANIE

z wyjazdu jednodniowego do teatru muzycznego w Warszawie w dniu 17.11.2013 r.

W dniu 17.11.2013 roku odbył się jednodniowy wyjazd do Warszawy w ramach projektu edukacyjnego pn. „Z kapitałem w świat”. Wyjazd przygotowała Fundacja EDUKATOR w ramach realizacji zadania 5 – Chór szkolny. W wyjeździe uczestniczyło 22 uczniów, w tym 8 dzieci 6 – letnich i 14 uczniów z klas IV-VI.

Pierwszym, i zarazem głównym punktem programu wyjazdu, był spektakl muzyczny w teatrze muzycznym Palladium mający wpływ na rozwój ekspresji artystyczne . Najsłynniejszy balet Piotra Czajkowskiego „Jezioro Łabędzie” zabrał  nas  do baśniowej krainy tańca i muzyki. Poznaliśmy historię Odetty, księżniczki zaklętej w łabędzia przez złego czarownika Rotbarta. Jest to opowieść mówiąca o walce dobra ze złem, o zdradzie, bólu, potędze miłości i uczuciu przekraczającym granice życia i śmierci. Spektakl ,,Jezioro Łabędzie”  to inscenizacja łącząca klasykę baletu z tańcem współczesnym. Oczarował nas wszystkich,  zarówno widza młodego jak i dorosłego. Poprzez udział w spektaklu uczniowie nabyli  umiejętność kulturalnego odbioru sztuki, a bezpośredni kontakt z aktorami dostarczył wielu   wrażeń, emocji, przeżyć związanych z odbiorem spektaklu muzycznego.

Zdjęcie 1. Plakat spektaklu „Jezioro Łabędzie” z autografem od aktorów.

Zdjęcie 2. Wspólne zdjęcie z odtwórczynią roli Królowej

Po spektaklu mogliśmy uczestniczyć w spotkaniu z aktorami, porozmawiać, zebrać autografy i zrobić pamiątkowe zdjęcia.

W dalszej części wyjazdu zwiedzaliśmy Łazienki Królewskie, po których zakątkach oprowadził nas i opowiedział wiele ciekawych informacji przewodnik. Szczególną uwagę zwróciliśmy na pomnik Frederyka Chopina. Przewodnik opowiedział o historii pomnika i samym Chopinie wiele ciekawostek.

Zdjęcie 3. Przed pomnikiem Frederyka Chopina w Łazienkach                    Królewskich

Zdjęcie 4 i 5. Zwiedzanie Łazienek Królewskich i przed Muzeum Frederyka Chopina

Ostatnim punktem naszego programu wyjazdu było zwiedzanie Muzeum Fryderyka Chopina. W muzeum mieliśmy możliwość poznania sylwetki słynnego kompozytora, ciekawostek z jego życia, a także poznaliśmy jego twórczość. Nowoczesne muzeum oferowało wiele interaktywnych wystaw, które spotkały się z wielkim zainteresowaniem ze strony uczniów. Wszyscy uczniowie otrzymali płyty muzyczne CD z muzyką wielkiego kompozytora pt.”Menu Chopinowskie”.

Zdjęcia 6 i 7. W Muzeum Frederyka Chopina

Cele i założenia programowe wyjazdu zostały zrealizowane i osiągnięte. Całości wyjazdu dopełniło zagwarantowane w ramach wyjazdu wyżywienie (suchy prowiant, obiad, kolacja).

Kierownik wyjazdu: Anna Wiekiera