Sobota, 2018-05-26

Skarbnik:  Dominika Pałka

Sekretarz: Weronika Rejek

Wrzesień 2012

• Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę szkolną z okazji Dnia Chłopaka, w trakcie której zostały przeprowadzone wybory na Mistera Szkoły roku szkolnego 2012 / 2013. Rada Samorządu Uczniowskiego przygotowała ciekawe konkurencje, które sprawdzały zarówno wiedzę kandydatów jak i umiejętności taneczne czy sportowe.

Październik 2012

• Społeczność Uczniowska naszej szkoły uczciła Dzień Edukacji Narodowej poprzez udział w uroczystej akademii z okazji tego corocznego święta. Uczniowie wyśpiewali i wyrecytowali podziękowania za trud włożony w ich wychowanie, a na ręcę Pani Dyrektor złożyli kwiaty będące symbole tejże wdzięczności.
  • Samorząd Uczniowski uczestniczył w ceremoniale Ślubowania Klasy I  w naszej szkole.
  • Samorząd Uczniowski rozpoczął akcję charytatywną na rzecz Fundacji "Pomóż i Ty". Członkowie Rady Samorządu prowadzą sprzedaż kalendarzyków w cenie 1 zł/szt. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

Listopad 2012

•  26 listopada 2012 rusza akcja charytatywna ,,Góra Grosza". Potrwa ona do 7 grudnia tego roku. Prosimy o przynoszenie monet i wrzucanie ich do specjalnie przygotowanych słoików, które będą ustawione w każdej klasie.

Grudzień 2012

• Samorząd Uczniowski przygotował  i przeprowadził KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY, na którym sprzedawano ręcznie wykonane kartki, choinki, stroiki, bombki i inne dekoracje świąteczne. Serdecznie dziękujemy ks. Proboszczowi Czesławowi Kasprzykowi, który umożliwił zorganizowanie takiego kiermaszu w kościele w Obiechowie, a przy tym gorąco zachęcał parafian do wsparcia naszej inicjatywy. Zebrane fundusze zostały w całości przekazane na opłacenie zespołu muzycznego, który grał podczas szkolnej zabawy karnawałowej - tzw. ,,choinki", która miała miejsce w styczniu 2013 roku.

Styczen 2013

• W styczniu, tuż przed feriami zimowymi odbyła się zabawa karnawałowa, w której uczestniczyli wszyscy uczniowie naszej szkoły. Na ,,choince'' grał zespół  z Jędrzejowa, który został zaproszony specjalnie na tę okazję przez Samorząd Uczniowski.

Luty 2013

• Luty znany jest nam z tego, iż jest on miesiącem wszystkich zakochanych. Jednak nie zawsze jest nam łatwo wyznać sobie miłość, szczególnie wtedy, gdy nie jesteśmy pewni, że druga osobą te miłość odwzajemnia. Aby pomóc nieco zakochanym w naszej szkole, Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową, do której można było wrzucać miłosne wyznania w postaci kart walentynkowych. 14 lutego wszystkie walentynki trafiły do adresatów.
  • Dzien 14 lutego zostal ogłoszony w naszej szkolne dniem koloru czerwonego - oznaczało to, iż każdy uczeń, który w tym szczególnym dniu założył czerwony element garderoby mógł uniknąć odpytywania, a zarazem otrzymania oceny niedostatecznej.
  • Z okazji walentynek odbyła się również dyskoteka walentynkowa w naszej szkole.

Marzec 2013

• Z okazji Dnia Kobiet społeczność uczniowska zaprezentowała krótki montaż słowno-muzyczny dla wszystkich kobiet naszej szkoły!

Maj 2013

• 10 maja 2013 r. odbyło się Święto Patrona Szkoły.  Uczniowie zaprezentowali patriotyczny montaż słowno- muzyczny oddający charakter wspomnianych czasów. Swą postawą i zaangażowaniem dali wyraz ogromnego patriotyzmu i szacunku wobec historii naszego kraju.
  • 17 maja 2013r. został zorganizowany Konkurs Piosenki Anglojęzycznej. Uczniowie rywalizowali w kategoriach klas 1-3, a także klas 4-6. W kategorii klas 1-3 I miejsce przypadło, ex aequo, Wiktorii Ostrowskiej oraz Aleksandrze Jędrychowskiej, natomiast w kategorii klas 4-6 zwyciężył duet Julia Grela i Weronika Rejek.
  • 28 maja 2013 odbyła się szkolna wycieczka do Krakowa zorganizowana przez Samorząd Uczniowski naszej szkoły.  W wycieczce uczestniczyli uczniowie klas III-VI, którzy dzielnie podążali ulicami Starego Miasta pomimo niesprzyjających warunków pogodowych.             Pierwszym przystankiem naszej wyprawy był Barbakan oraz Brama Floriańska. Następnie ulicą Floriańską dotarliśmy na Rynek Główny, gdzie słuchając dźwięków krakowskiego hejnału podziwialiśmy piękno Bazyliki Mariackiej oraz Sukiennic.  Była to również pierwsza okazja, aby zakupić pamiątki. Na Wzgórzu Wawelskim odwiedziliśmy Smoczą Jamę i zionącego ogniem jej mieszkańca, po czym wspięliśmy się do Dzwonu Zygmunta.  Będąc na Wawelu odwiedziliśmy również groby królewskie oraz grób pary prezydenckiej.                Ostatnim punktem naszej wycieczki był seans filmowy pt. ,,Tajemnica Zielonego Królestwa” w Galerii Kazimierz,  do której udaliśmy się tramwajem, co okazało się dodatkową atrakcją dla wszystkich uczestników wycieczki.