Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Armii Krajowej w Obiechowie

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO 2018., JUŻ ZA NAMI…
W dniu 28.09.2018r. zostały przeprowadzone demokratyczne wybory do władz Samorządu Uczniowskiego na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego, wybory na Opiekuna Samorządu Uczniowskiego i wybory na Rzecznika Praw Ucznia.
Kandydaci  mogli zgłaszać swoje kandydatury do dnia 25.09 2018r.   26.09.2018r. na sali gimnastycznej podczas apelu w obecności uczniów klas I – VIII wszyscy kandydujący w ciekawy sposób przedstawili swoje programy wyborcze.
W wyniku przeprowadzonych wyborów przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została wybrana uczennica klasy VII Izabela Borucińska, zastępcą przewodniczącego został uczeń klasy VI Krystian Dłużniak. Członkami S.U. zostali : Magdalena Baran  z klasy VII, Krystian Sas z klasy VI, Nikola Janas z klasy V, Anna Pachoł z klasy V i Natalia Tasak z klasy V.
W wyborach na Opiekuna Samorządu Uczniowskiego najwięcej głosów uzyskał   Pan Paweł Puto i to on został wybrany Opiekunem S.U., a jego zastępcą została  Pani Danuta Słaboń. W wyborach na Rzecznika Praw Ucznia najwięcej głosów otrzymała Pani  Małgorzata Flak.

Przed  nowo  wybranym Samorządem  Uczniowskim  stoją  pierwsze zadania   Musi  się  ukonstytuować i  spełnić  przedwyborcze obietnice.